Závěsná posilovací věž
pro cvičení s vlastní vahou

XUpTrainer - závěsná posilovací věž pro cvičení s vlastní vahou

Nejširší paleta cviků pro cvičení s vlastní vahou těla. Vhodné pro začátečníky i profesionální sportovce. Na cvičení doma, venku i v posilovně. Vyrobeno z kvalitních materiálů v České republice.

přehrát úvodní video

Celá posilovna v jedné brašně

XUpTrainer - přenosná posilovací věž na cvičení doma, venku i v posilovně
Přehrát jaké vybavení XUP® nahrazuje.

Závěsná posilovací věž XUpTrainer® přináší nové originální cviky, nahrazuje klasické posilovací stroje ve fitness centru včetně TRX® Suspension Trainer, Total Gym® i prosté houpačky. Pokud máte rádi cvičení doma, pak vám pomůcka na cvičení XUpTrainer® bezpečně nahradí veškeré posilovací pomůcky a posilovací stroje, které byste jinak na cvičení doma potřebovali. Vaše domácí posilovna však může být po cvičení složena do malé brašny nebo můžete svou posilovací věž jednoduše vytáhnout ke stropu a máte opět volný prostor.

Cvičení pro začátečníky i sportovce

XUP - posilovací věž na cvičení pro kohokoli
Přehrát komu je XUP® určený.

Cvičení s XUP® je vhodné pro všechny, kteří mají za cíl hubnutí, tvarování, posilování a zpevnění celé postavy a středu těla (core). To vše efektivně a v krátkém čase. Používáním pomůcky na cvičení také zmírníte či úplně odstraníte bolesti zad a kloubů. XUP® kladkový systém usnadňuje cvičení, šetří klouby a umožňuje cvičit náročné sestavy plynule správnou technikou i úplným začátečníkům. Na své si přijdou i profesionální sportovci při unikátním a náročném posilování core. Cvičební pomůcka není určena pro děti, ale přesto ji milují.

Věřím, že vám pomůcka na cvičení XUpTrainer® bude užitečným pomocníkem při cestě za vašimi tréninkovými cíli.

Mgr. Ondřej Diviš, autor XUpTrainer<sup>®</sup>
Mgr. Ondřej Diviš
autor vynálezu

Technické parametry

Nosnost pomůcky: 120 Kg
Použité materiály: hliníkové, nerezové, pozinkované, profi pevnostní a otěruvzdorné
Celková váha: 4,5 Kg
Rozměry: 35×25×25 cm (složené v brašně)
Plocha sedáku: 70×20 cm
Délka madla: 13 cm

Nároky na zavěšení

Prostor 2×2 metry – XUpTrainer® je zavěšený nad touto plochou.

Dva pevné závěsné body nad prostorem ve výšce 2 až 2,5 metru (hrazda, trám, větev, háky ve stropě, dveřní kotvy).

Stáhnout nákres v PDF

Tipy na zavěšení

Co říkají uživatelé XUpTrainer®

X-UP Trainer je naprosto geniální řešeni pro domácí cvičení. Velmi oceňuji především dvě vlastnosti této pomůcky: zaprvé je velmi úsporná pokud jde o místo v bytě a přesto hravě nahradí velké množství strojů, které jsou v posilovně a zadruhé mi umožnuje dělat cviky, které bych sama na podložce nikdy nezvládla, nebo pouze s minimálním počtem opakování. Snadno a rychle procvičím celé tělo a to s minimem ztraceného času při nastavování. Můj trénink s X-UPem dostal úplně nový rozměr a dnes si již nedovedu představit cvičení bez něj.

Vlaďka N., 43 let

Jako člověk, který potřebuje své tělo v kondici, abych mohl dobře vykonávat svou profesi filmového kameramana, oceňuji na Xup Traineru, jeho ohromné možnosti které nabízí. A i přesto, že jsem někdy unavený a do cvičení se musím nutit, mám vždy dobrý pocit, protože cvičit s Xupem, neboli houpačkou, jak Xup nazývají mé děti, je navíc neskutečná zábava.

Pavel B., 42 let

Ten výrobek určitě doporučuji, přinesl do mého cvičení oživení, nové cviky a mám pocit, že pomáhá provádět i náročnější sestavy, které bych bez něho nemohl cvičit, takže vám zvýší i sebevědomí.

Vladislav S., 53 let

Xup Trainer je skvělý cvičící přístroj, díky němuž jsem zpevnila a zformovala celou postavu, aniž bych přetěžovala bolavá záda. Je to výborný pomocník pro každodenní cvičení.

Aneta K., 24 let

Effective fitness equipment I can simply and safely use at home is important to my fitness regiment. I was surprised with the number of different exercises offered by the XUP Trainer system that provide focused effort with results on all muscle groups on my body. The mechanical pulley system provides a smooth and comfortable range of motion and utilizes my own body weight as resistance instead of bulky costly weight press and other machines. I highly recommend the XUP trainer to achieve the results you are looking for.

Paul S., 46 let

I purchased the XUP trainer in order to exercise in my home office in a small apace. XUP trainer allows me to do this. I get a whole body workout with 30 mins without any need for free weights or other bulky equipment. As the XUP uses my own body weight, I can exercise alone in safety. If you have a time pressured life, but want to find time for exercise, then I can recommend XUP as the ideal solution.

Mark R., 54 let

The X-Up Trainer provides a full body work out through the use of your body weight as resistance. There are a variety of exercises that are challenging and engaging to keep you motivated while you work out using the X-Up Trainer. It is a nice alternative to other body weight training equipment or programs. Give it a try!

Kim S., 48 let

The XUP trainer was recently added to my fitness regimen and was one of the best things I could have done. The movements with the equipment are smooth and I like that I can change the difficulty of exercises very easily by changing the positioning of my body weight or the components of the machine. This piece of equipment does not take up much space in my home gym, is one I can use safely by myself and does not require the use of weights or additional equipment for optimal results which is fantastic.

Moira R., 17 let

koupit XUpTrainer®

Vývoj závěsné posilovací věže XUpTrainer®

Od roku 2009 pracuji jako osobní trenér fitness do domu. Po pár letech praxe jsem zjistil, že mi dosavadní pomůcky na cvičení na trhu k práci nestačí. Rád v tréninku měním zaběhlé standardy a tak jsem začal hledat pomůcku, která by pomohla mým klientům (většinou začátečníkům) cvičit silově náročné cviky v plném rozsahu již od začátku. Zejména shyby a kliky jsou pro netrénované jedince velmi náročné. Při hledání nové pomůcky na cvičení doma jsem se mnohokrát v noci vzbudil a rychle běžel zapsat nápad na papír. Většina nápadů však byla holý nesmysl. Až jednou jsem na zahradě vytahoval slunečník, který byl zpřevodován systémem kladek, aby došlo snáze k jeho rozvinutí a prvotní nápad na novou cvičební pomůcku byl na světě.

V té době jsem si vůbec neuvědomoval jak těžké je vymyslet, otestovat a nakonec několik let dolazovat posilovací stroj, aby dosáhl tíženého výsledku. Mnoho cest bylo slepých a mnohokrát jsem to chtěl i vzdát, ale nakonec jsem vytrval a pomalu se prokousával k cíli.

Přibližně dva roky od nápadu jsem si v garsonce svařil a sešrouboval první prototyp pomůcky na cvičení (sedák z mopu, disky z el. krytky). Časově nejnáročnější bylo vymyslet zámky a navinutí lana a vše uspořádat do nějaké přijatelné podoby. Novou pomůcku na cvičení jsem poté začal testovat na svých klientech. Překvapivě je to bavilo, a tak jsem měl dobrou motivaci svůj zavěsný posilovací kladkostroj dále zdokonalovat.

Během dalších dvou let jsem testoval první prototyp závěsné posilovací věže a připravoval podklady, výkresy, vzorky pro sériovou výrobu. Poptávání dodavatelů, čekání na vzorky a testování materiálů bylo velmi časově náročné. Druhý prototyp cvičební pomůcky se již použitými materiály přibližoval finální verzi. Tato verze posilovacího stroje však měla ještě mnoho nedostatků, zejména rozměrových.

Třetí verze kladkostroje rozměrově i funkčně vyhovujícího spatřila světlo světa asi za rok a půl od jeho předchůdce. Jen barvy částí cvičební pomůcky spolu ještě moc nehráli.

Poslední verzi posilovací věže XUpTrainer® jsme doladili až začátkem roku 2018. Ačkoli s vývojem závěsného posilovacího stroje XUpTrainer® nebudu nikdy úplně spokojen, přesto si již nyní dovolím tréninkovou pomůcku nabídnout dalším fitness profesionálům a široké veřejnosti ke cvičení doma, venku i ve fitness.

Závěrem bych rád poděkoval všem, kteří mě při vývoji cvičební pomůcky podporovali a dávali užitečné rady. Bez jejich pomoci bych posilovací stroj XUpTrainer® těžko dokončil, za to všem velmi děkuji.

Mgr. Ondřej Diviš
Autor vynálezu

koupit XUpTrainer®

Tento web používá soubory cookies. Dalším používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací